Schoolreglement

    In de opvoeding van de jeugd dragen de ouders de eerste verantwoordelijkheid.

    Ook de school wil haar steentje daartoe bijdragen. Dit lukt het beste via duidelijke doelstellingen en informatie, klare afspraken, orde en regelmaat. Ons schoolreglement bestaat uit drie delen. In het eerste deel vind je ons pedagogisch project en een engagementsverklaring tussen school en ouders. In het tweede deel vind je o.a. afspraken over afwezigheden, begeleiding bij je studies en een aantal leefregels. Ten slotte vind je nog heel wat informatie over diverse onderwerpen in het derde deel. Dit derde deel maakt strikt genomen geen deel uit van het schoolreglement maar sluit er wel nauw bij aan. De volledige tekst werd overlegd tussen de inrichtende macht (verder ‘het schoolbestuur’ genoemd) en de schoolraad.

    Bereikbaarheid

    Met de fiets

    In samenspraak met de gemeente, de politiediensten en de Vlaamse Stichting Verkeerskunde werd de meest veilige fietsroute uitgestippeld om onze school te bereiken. Met het fietsrouteplan bereik je de school dan ook op een veilige manier.

    Veilig fietsen is belangrijk. De school stimuleert het dragen van een veiligheidshelm en fluohesje. Elk schooljaar promoten we via ludieke acties een veilig fietsverkeer.

    Met de lijnbus

    Onze school is makkelijk bereikbaar met de bus. Bekijk de beste bus voor jou op de routeplanner van De Lijn.

    Met de auto

    Schoolkosten

    RichtingBoeken/drukwerkMateriaal (vb. rekenmachine, sportkledij,…)ActiviteitenLaptop/locker °
    1A-Latijn€ 263,53€ 49,49€ 275€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    1A-Verkennend project€ 255,30€ 49,49€ 275€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    1B€ 166,64€ 43€ 153€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    2A – Latijn€ 300,71€ 54,25€ 121€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    2A – STEM Technieken€ 309,61€ 54,25€ 121€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    2A – STEM Wetenschappen€ 310,99€ 54,25€ 121€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    2A – Economie & Organisatie€ 322,39€ 54,25€ 121€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    2A – Moderne Talen & Wetenschappen € 302,19€ 54,25€ 121€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    2A – Maatschappij & Welzijn€ 276,99€ 54,25€ 121€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    2B – Economie & Organisatie / Maatschappij & Welzijn€ 187,67€ 46€ 106€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    2B – STEM Technieken€ 187,67€ 20,50€ 106€ 50 (waarvan € 40 waarborg)
    3 Elektriciteit€ 184,95€ 253,50€ 71€ 10
    3 Mechanica€ 191,95€ 215,10€ 71€ 10
    3 Organisatie en Logistiek€ 286,40€ 0€ 91€ 10
    3 Zorg en welzijn€ 177,95€ 80€ 71€ 10
    3 Bedrijf en organisatie€ 300,65€ 0€ 76€ 10
    3 Biotechnieken€ 284,70€ 57,50€ 56€ 10
    3 Elektromechanische technieken€ 346,10€ 248,05€ 56€ 10
    3 Maatschappij en welzijn€ 310,85€ 14€ 56€ 10
    3 Economische wetenschappen€ 372,95€ 0 € 89,50€ 10
    3 Latijn€ 380,95€ 0€ 69,50€ 10
    3 Moderne Talen€ 364,15€ 0€ 66€ 10
    3 Maatschappij- en welzijns-wetenschappen€ 378,55€ 0€ 66€ 10
    3 Natuur-wetenschappen€ 396€ 0€ 69,50€ 10
    3 Technologische wetenschappen € 380,15€ 70€ 69,50€ 10
    4 Elektriciteit€ 147,30€ 253,50€ 84€ 10
    4 Mechanica€ 154,30€ 218€ 84€ 10
    4 Organisatie en logistiek€ 226,35€ 0€ 104€ 10
    4 Zorg en welzijn€ 117,20€ 66€ 84€ 10
    4 Bedrijf en organisatie€ 281,6€ 0€ 253€ 10
    4 Biotechnieken€ 303,15€ 57,5 *€ 253€ 10
    4 Elektromechanische technieken€ 288,35€ 213,05 *
    € 10
    € 253€ 10
    4 Maatschappij en Welzijn € 290,94€ 0€ 253€ 10
    4 Economische wetenschappen€ 356€ 0€ 262,50€ 10
    4 Latijn€ 395,80€ 0€ 262,50€ 10
    4 Moderne Talen€ 334,7€ 0€ 259€ 10
    4 Maatschappij- en welzijnswetenschappen€ 365,50€ 0€ 259€ 10
    4 Natuur-wetenschappen€ 333,85€ 0€ 262,50€ 10
    4 Technologische wetenschappen€ 291€ 43€ 262,50€ 10
    5 Elektrische installaties€ 112,30€ 214,5 *
    € 29,5
    € 425€ 10
    5 Onthaal, organisatie en sales€ 242,90€ 13€ 350€ 10
    5 Lassen-constructie€ 116,30€ 351 *
    € 233
    € 425€ 10
    5 Assistentie in wonen, zorg en welzijn€ 191,30€ 103€ 350€ 10
    5 Basiszorg en ondersteuning€ 206,30€ 48€ 370€ 10
    5 Biotechnologische en chemische technieken€ 233,66€ 58 *
    € 13
    € 477€ 10
    5 Gezondheidszorg€ 352,56€ 29€ 402€ 10
    5 Opvoeding en begeleiding€ 329,06€ 29€ 402€ 10
    5 Bedrijfsorganisatie€ 385,01€ 13€ 432€ 10
    5 Elektromechanische technieken€ 257,76€ 248,05 *
    € 58
    € 477€ 10
    5 Economie-moderne talen€ 421,65€ 13€ 427€ 10
    5 Economie-wiskunde€ 444,35€ 13€ 430,50€ 10
    5 Latijn-moderne talen€ 353,75€ 13€ 423€ 10
    5 Latijn-wiskunde€ 470,95€ 13€ 426,50€ 10
    5 Moderne talen – wetenschappen€ 450,25€ 13€ 423€ 10
    5 Wetenschappen-wiskunde€ 474,95€ 13€ 426,50€ 10
    5 Technologische wetenschappen en engineering€ 223,66€ 25€ 426,5€ 10
    5 Welzijns-wetenschappen€ 327,30€ 29€ 423€ 10
    5 Moderne Talen€ 350,75€ 13€ 427€ 10
    6 Elektrische installaties€ 122€ 214,5 *€ 863 **€ 100
    6 Onthaal, organisatie en sales€ 234,33€ 0€ 863 **€ 100
    6 Lassen-constructie€ 112,85€ 25€ 863 **€ 100
    6 Assistentie in wonen, zorg en welzijn€ 101,76€ 60€ 863 **€ 100
    6 Basiszorg en ondersteuning€ 114,76€ 20€ 863 **€ 100
    6 Biotechnologische en chemische technieken€ 233,54€ 58 *€ 928 **€ 100
    6 Gezondheidszorg€ 282,10€ 0€ 943 **€ 100
    6 Opvoeding en begeleiding€ 259,84€ 0€ 943 **€ 100
    6 Bedrijfsorganisatie€ 331,28€ 0€ 928 **€ 100
    6 Elektromechanische technieken € 267,52€ 248,05 *
    € 10
    € 928 **€ 100
    6 Economie-moderne talen€ 344,38€ 0€ 953 **€ 100
    6 Economie-wiskunde€ 368,91€ 0€ 956,5 **€ 100
    6 Latijn-moderne talen€ 397,20€ 0€ 949 **€ 100
    6 Latijn-wiskunde€ 437,01€ 0€ 952,5 **€ 100
    6 Moderne talen-wetenschappen€ 326,13€ 0€ 949 **€ 100
    6 Wetenschappen-wiskunde€ 410,10€ 0€ 952,5 **€ 100
    6 Technologische wetenschappen en engineering€ 307,48€ 0€ 952,5 **€ 100
    6 Welzijns-wetenschappen€ 234,20€ 0€ 949 **€ 100
    6 Moderne talen € 231,57€ 0€ 953 **€ 100
    7 Technicus industriële elektriciteit€ 41,10€ 13,5*€ 150€ 100
    7 Lasser – Monteerder€ 39,1€ 13,5*
    € 15
    € 150€ 100
    7 Commercieel assistent€ 22€ 13,5*€ 150€ 100
    7 Kinderbegeleider€ 30€ 13,5*€ 185€ 100
    7 Verzorgende – zorgkundige€ 48€ 13,5*€ 150€ 100

    * enkel extra voor nieuwe leerlingen

    ** afhankelijk van de keuze van eindejaarsreis

    ° In het eerste en tweede jaar (+ vijfde, zesde en zevende jaar met uitdovend principe) wordt een laptop gehuurd van de school. Op het einde van het tweede jaar leveren de leerlingen van het tweede jaar hun laptop die ze in bruikleen hebben in (bij het oudercontact).

    Het is bedoeling dat leerlingen vanaf het derde jaar een laptop aankopen. In het derde jaar is de studiekeuze duidelijk en is ook duidelijk wat de configuratie is van de laptop die je nodig hebt de komende vier jaar. We werken samen met Signpost om de laptop aan te kopen. Voor meer info kan je terecht op de webshop van onze school (https://webshop.sint-laurens.be/). Voor deze leerlingen wordt er een huurprijs van de locker aangerekend (€ 1/maand).

    Deze schoolkosten zijn onder voorbehoud en richtprijzen.

    Middagpauze

    Tijdens de middagpauze hoeft niemand zich te vervelen. De jongsten kunnen op de speelplaats of de minivoetbalveldjes ravotten. De iets oudere leerlingen raken hun energie ook in het voetbal kwijt, of babbelen gezellig buiten aan de picknicktafels of knus binnen in de luide studie.

    Je kan je engageren voor de leerlingenraad en zelf middagactiviteiten organiseren.

    Er is ruimte om naar de inhaalles te gaan. Leerlingen van de derde graad en leerkrachten staan klaar om extra uitleg te geven of leerstof in te oefenen. In de stille studie kan je taken maken, kleine toetsen inhalen en/of voorbereiden. Grotere toetsen worden na schooltijd ingehaald.

    Maaltijden op school

    Tijdens de middagpauze mogen de volgende leerlingen de school verlaten:

    • leerlingen van het 5de en 6de jaar indien zij 18 jaar oud zijn of toelating hebben van de ouders;
    • leerlingen van het 7de jaar;
    • leerlingen die in Zelzate/wachtebeke (campus wow) wonen en die toestemming hebben om thuis te gaan eten.

    Het merendeel van onze leerlingen blijft echter op school. Zij hebben voor hun maaltijd de volgende mogelijkheden:

    • een eigen lunchpakket;
    • soep bij het eigen lunchpakket of het belegde broodje;
    • een warme maaltijd (te bestellen voor 8.45u).

    Lesvrije dagen 2026-2027

    VanTotReden
    maandag 2 november 2026zondag 8 november 2026Herfstvakantie
    woensdag 11 november 2026–Wapenstilstand
    maandag 21 december 2026zondag 3 januari 2027Kerstvakantie
    maandag 8 februari 2027zondag 14 februari 2027Krokusvakantie
    maandag 29 maart 2027zondag 11 april 2027Paasvakantie
    donderdag 6 mei 2027vrijdag 7 mei 2027O.L.H. Hemelvaart + brugdag
    maandag 17 mei 2027–Pinkstermaandag
    donderdag 1 juli 2027dinsdag 31 augustus 2027Zomervakantie

    Lestijden

    Campus Zelzate

    UurMaandagDinsdagWoensdagDonderdagvrijdag
    108.10 – 09.0508.10 – 09.0508.10 – 09.0508.10 – 09.0508.10 – 09.05
    209.05 – 09.5509.05 – 09.5509.05 – 09.5509.05 – 09.5509.05 – 09.55
    Pauze
    310.10 – 11.0010.10 – 11.0010.10 – 11.0010.10 – 11.0010.10 – 11.00
    411.00 – 11.5011.00 – 11.5011.00 – 11.5011.00 – 11.5011.00 – 11.50
    Middag
    512.50 – 13.4012.50 – 13.4012.50 – 13.4012.50 – 13.40
    613.40 – 14.3013.40 – 14.3013.40 – 14.3013.40 – 14.30
    Pauze
    714.38 – 15.2814.38 – 15.2814.38 – 15.2814.38 – 15.28
    815.28 – 16.1815.28 – 16.1815.28 – 16.1815.28 – 16.18

    Campus Wachtebeke

    UurMaandagDinsdagWoensdagDonderdagVrijdag
    108.40 – 09.3008.40 – 09.3008.40 – 09.3008.40 – 09.3008.40 – 09.30
    209.30 – 10.2009.30 – 10.2009.30 – 10.2009.30 – 10.2009.30 – 10.20
    Pauze
    310.35 – 11.2510.35 – 11.2510.35 – 11.2510.35 – 11.2510.35 – 11.25
    411.25 – 12.1511.25 – 12.1511.25 – 12.1511.25 – 12.1511.25 – 12.15
    Middag
    513.15 – 14.0513.15 – 14.0513.15 – 14.0513.15 – 14.05
    614.05 – 14.5514.05 – 14.5514.05 – 14.5514.05 – 14.55
    Pauze
    715.05 – 15.5515.05 – 15.5515.05 – 15.5515.05 – 15.55